KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12983340
nr 1298 3340
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 49/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 16 december 2019
kl 20:39:40
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund